Paikasta ja kokeista

sep-red

Tere tulemast Babulja restorani!

Kohvikust korruse võrra üles liikudes jõuad lõbusate ja ajalooliste piltide saatel Babulja restorani. Siin, vene hinge ja põhjamaise köögiga 90-kohalises restoranis, pakume peakokkade Martin Ludvig ja Robert Piho käe all valminud maitseküllast menüüd, kust leiab hõrgutavaid pearoogi nii liha-, kala- kui ka taimetoidu sõpradele ning suussulavaid desserte. Restoranijuht 2017 üheks must visit restoraniks valitud Babulja pakub tõeliste maitseelamuste seas ka erakordselt ainulaadset Babulja Böff a’la tartar’i ja kvaliteetseimat antrekooti just Sinule sobivas küpsusastmes.

Babulja köögis on kasutusel Eesti esimene Mibrasa söegrill, kus erinevalt elektri- või gaasigrillist kasutatakse ahjus ehtsat puusütt.

Soe ja valgusküllane Babulja külalistetuba, aiasaadustest tulvil suveaed ja mälestustest tulvil raamatu- ja kaminasaal: restoranis on kolm erinevat saali, mis on mõeldud erinevate sündmuste ja ürituste pidamiseks! Romantiline õhtusöök, pere ja sõpradega tähistamine, klassikokkutulekud või firmapeod- leiame parimad palad meie köögist ja joogisahvrist just Sinu sündmuse jaoks ning rohkemgi veel.

Babulja villib ka kohapeal ise eripäraseid vahvaid majanapse, mis muudavad õhtu veelgi lõbusamaks ja meeldejäävamaks – Sinul jääb üle vaid nautida!

Talon historia

sep-red

Babulja vene hingega kohvik-kokteilibaar ja restoran asuvad Tallinna vanalinna piiril, ajaloolises Hinke tornis ja kahes selle juurde kuuluvas hoones, kus aastasadade eest voolas linnamüüri ümbritsev vallikraav.

Aastate jooksul kokku ehitatud hoonete vahele on rajatud läbipääsud, kuid pool Babuljat asub ajaloolises eeslinnas (18. sajandil ehitatud Pärnu maantee 2 maja) ja teine osa kaitsva linnamüüri taga vanalinnas (16. sajandist pärit Müürivahe 32 hoone). Ees- ja vanalinna eraldanud linnamüüri keskel troonib aga üks vanimaid säilinud kaitsetorne Tallinnas 1345-55. aastatel ehitatud uhke Hinke torn, mis on ajalooliste ürikute kohaselt saanud oma nime linnateenri ja tallipoisi Hinke järgi, kelle maja asus torni läheduses.

15.sajandil  ehitati torni kõrgemaks, paigaldati tornikiiver ja uus tuulelipp ning kuna tulirelvade ajastu oli pärale jõudnud, varustati see ka suurtükivalmidusega.

Alates 1832. aastast oli Hinke torn erakätes ja kasutusel peamiselt laoruumina, pääsedes paar korda napilt hävingust. 20. sajandi algul oli hoonetekompleksi peremeheks Eesti Seemnevilja Ühisus, kes soovis seoses modernsema hoone ehitusega torni lammutada ja sai 1937. aastal selleks isegi loa, kuid plaanid jäid millegi pärast teostamata.

Nõukogude ajal tegutses Pärnu maantee hoones aianduskauplus ning tornis paiknesid ladu ja korterid. Pärast Eesti taasiseseisvumist 1991. aastal liikus torn tagasi eravaldusesse. Esimesel korrusel tegutses kasiino, kuid üle jäänud hoone seisis mahajäetuna.

Renoveerides oli peamiseks eermärgiks majade ja torni ajaloolise tausta väärtustamine ja säilinud detailide esiletoomine peale ligi 100 aastat hoolimatut kasutust, mis oli jätnud oma jälje.

Events

12.05 MEHED KÖÖGIS Pressilõuna

mehed_instagram_emadepäev_fb

Emadepäev Mehed Köögis restoranis!

28.05 Draamateatri Hooajalõpp!

mehed_lastekaitsepäev_fb

Lastekaitsepäev Mehed Köögis

Seuraa meitä myös Instagramissa!

sep-red

Varaaminen

Odotamme kirjeitänne ja puheluitanne

sep-red

Pöytien varaaminen & Tilaisuuksien järjestäminen
info@mehedresto.ee
+372 502 4752